Ukryty klejnot w koronie Brytyjskiej Ziemi - Wyspy ScillyZapewne niewiele osób, które nie znają zawiłej geografii Wielkiej Brytanii słyszało o Wyspach Scilly.

Położone na bardzo odległym (460 kilometrów!) od Londynu zakątku kraju, wyspy te przez wielu uważane są za jedne najpiękniejszych na świecie. 

Temperatura powietrza jest tu też zazwyczaj o kilka stopni wyższa niż lądowej części Zjednoczonego Królestwa, aczkolwiek nie oczekujmy karaibskich klimatów - wszak jest to wciąż Wielkiej Brytania, więc i pogoda jest adekwatna do położenia! 

Na wszystkich wyspach wchodzących w skład archipelagu Scilly, mieszka zaledwie ponad 2000 osób, a zarabiają oni dużo poniżej średniej-krajowej, zaliczani są nawet do najbiedniejszych ludzi w UK, choć i ich wydatki na utrzymanie są tu dużo niższe niż gdziekolwiek indziej.
Mimo to, ze względu na położenie, panują tu idealne warunki dla żądnych wrażen surferów  przybywających do tego odosobnionego miejsca ze wszystkich zakątków świata.

Niestety, mimo malowniczych widoków i egzotycznie-wyglądającym kolorze wody, wyspy nie są bardzo popularną atrakcja turystyczną ze względu na oddalenie od wiekszych miast na lądzie, brak lotniska mogącego obsłużyć wieksze samoloty jak i często nieprzychylnej, brytyjskiej aurze jak i brak promocji tego ukrytego klejnotu Brytyjskiej Ziemi.
(c) 2014 Niesamowite Widoki


Oficjalna strona archipelagu Scilly: http://www.simplyscilly.co.uk/Galeria\  
(Kliknij zdjęcie aby powiększyć)


Helikopter - Wyspy Scilly - Wielka Brytania


Wyspy Scilly - Wielka Brytania
⇨ Zobacz również: Niesamowite Zdjęcia Zwierząt 
 

Wyspy Scilly - Wielka Brytania


Wyspy Scilly - Wielka Brytania


Wyspy Scilly - Wielka Brytania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz